kontakt@freinet.pl
Obserwuj nas na
Szukaj
Obserwuj nas
Szukaj
kontakt@freinet.pl
+48 602 470 505

Krajowy Zespół Koordynacyjny

Przewodnicząca KZK

Joanna Antczak

Jestem nauczycielką w Szkole Podstawowej nr 2 w Sierakowicach, gdzie prowadzę klasę freinetowską według autorskiego programu „Edukacja wyobraźni”. Nazywam siebie nauczycielem intuicyjnym. Stale w drodze, poszukując nowych pomysłów na dobrą szkołę. Cenię sobie spotkania z ludźmi, rozmowy, przyjaźnie i bycie częścią grupy edukacyjnych zapaleńców. Zafascynowana przyrodą, wędrująca z gromadką dzieci, szukająca wiatru w polu i dziury w moście, pędząca śladami stolemów i purtków, gdzieś na kaszubskich bezdrożach.
Prywatnie… „pożeraczka” książek, podróżniczka nadmorsko-leśno-równinna, cicha wielbicielka Muminków i… twórczyni smakowitych tortów bezowych.
Słowa, które mnie opisują:
Facylitacja, Rozwój, Ekspresja, Inspiracja, Natura, Entuzjazm, Tworzenie
joanna.antczak@freinet.pl
Zastępca przewodniczącej KZK

Bożena Ruszkiewicz

Jestem nauczycielką w Szkole Podstawowej nr 5 w Ostrołęce, gdzie prowadzę klasę autorską według własnego programu „Świat dziecka”. Ciągle poszukuję i uczę się. Nieustająco moim wzorem jest Celestyn Freinet. Osobiście i w pracy kieruję się wrażliwością na drugiego człowieka. W tej chwili jestem na emeryturze i zamierzam cieszyć się swobodą, jaką ona daje.
bozena.ruszkiewicz@freinet.pl
Zastępca przewodniczącej KZK

Martyna Tarnowska

Jestem nauczycielką, wykładowczynią i trenerką. Prowadzę autorską klasę wg koncepcji C. Freineta. Fascynuje mnie natura, pewnie dlatego pedagogia freinetowska, opierająca się na naturalnej metodzie uczenia się, ale też obcowaniu w przyrodzie, jest mi tak bliska.
Uwielbiam wieś, góry i las. W wolnych chwilach zgłębiam tajniki dzikiej kuchni i słucham, o czym szumią zioła…
martyna.tarnowska@freinet.pl
Sekretarz KZK

Kazimiera Piwko

Lubię swoją Intuicję, Inspiracje, Intensywne działania, Impulsywne decyzje i Inne rzeczy, które odnalazłam w pedagogii C. Freineta.
kazimiera.piwko@freinet.pl
Skarbnik KZK

Małgorzata Kayser

Jestem nauczycielką i dyrektorką w Niepublicznej Szkole Podstawowej Cogito w Poznaniu. W swojej pracy pedagogicznej zawsze kieruję się dobrem uczniów i uczennic. Jestem zwolenniczką podejścia, w którym szkoła to nie tylko miejsce zdobywania wiedzy, ale także budowania relacji i ciągłego doświadczania. Jestem nauczycielką pełną empatii, która aktywnie uczestniczy w życiu dzieci, dbając o ich rozwój i poczucie bezpieczeństwa.
W życiu prywatnym jestem pełnoetatową żoną i mamą trzech synów. Czas wolny chętnie poświęcam na podróże i czytanie książek.
malgorzata.kayser@freinet.pl
Członek KZK

Izabela Terlecka

Jestem nauczycielką w Szkole Podstawowej Cogito w Poznaniu. Mieszkam w tym pięknym mieście od lat, ale pochodzę z Górnego Śląska. Poza pracą z dziećmi, która daje mi poczucie zawodowego spełnienia mnóstwo radości sprawia mi rysowanie, rękodzieło, gotowanie oraz tworzenie w mieszkaniu „dżungalskiego” klimatu.
izabela.terlecka@freinet.pl
Członek KZK

Justyna Gorce-Bałut

Po latach pracy w instytucjach kulturalnych połączyłam kulturę z edukacja, najpierw pracując na uczelni a potem w szkole międzynarodowej. Bilska mi jest edukacja outdoorowa i realizowanie podstawy programowej w terenie, podążając za potrzebami i zainteresowaniami ucznia. Pracuję w 3 językach: polskim, angielskim i francuskim. Prywatnie to, prawie nie mam wolnego czasu, bo skutecznie absorbuje mnie progenitura, ale uwielbiam podróżować. I przemieszczać się kajakiem, na nartach biegowych i rowerem. I gadać z przyjaciółmi jedząc tort bezowy.
justyna.gorce-balut@freinet.pl