Projekt Erasmus + na "Wieczorze z Feinetem" w Przedszkolu nr 124

4 kwietnia 2019 r. w Przedszkolu nr 124 w Warszawie już po raz kolejny odbył się "Wieczór z Freinetem" we współpracy z Warszawskim Centrum Innowacji Edukacyjno -Społecznych, którego celem jest promowanie pracy technikami C. Freineta z dziećmi w wieku przedszkolnym, co doskonale wpisuje się w realizowany w placówce projekt ERASMUS+ "Blossoming Outdoors" (Edukacja w terenie).

W spotkaniu brali udział nauczyciele z wielu warszawskich placówek oświatowych. Tematem przewodnim tegorocznych warsztatów były doświadczenia poszukujące. Uczestników spotkania powitała pani metodyk m. st. Warszawy Pani Małgorzata Posłuszna i dyrektor placówki Pani Renata Stawczyk-Mizińska, która wprowadziła uczestników w temat. Po krótkim wstępie wszyscy zostali podzieleni na zespoły i ruszyli do działań w terenie pod czujnym okiem swoich opiekunów – nauczycielek z Przedszkola nr 124. W czasie warsztatów wszystkie grupy wykonały swoje zadania z materiałów znalezionych w ogrodzie a efekty końcowe zaprezentowały na forum grupy.

Technika doświadczeń poszukujących jest jedną z kilku technik wykorzystywaną w pracy codziennej z dziećmi przez nauczycieli Przedszkola nr 124. Spotkanie sprawiły uczestnikom dużo radości i dostarczyły wielu emocji. Kolejny „Wieczór z Freinetem” już za rok – zapraszamy.

Obraz Obraz Obraz Obraz Obraz Obraz Obraz

Powrót do przeglądania aktualności