"Edukacja w terenie" w Przedszkolu nr 124

27 marca 2019 r. w Przedszkola nr 124 przy ul. Dzielnej 15b odbyło się zajęcie otwarte dla nauczycieli m. st. Warszawy we współpracy z WCIES "Podróż z zabawami matematycznymi" z wykorzystaniem technik C. Freineta.

Tym razem pani Aneta zainspirowana udziałem w międzynarodowym projekcie Erasmus+ Blossoming Outdoors, postanowiła przenieść dziecięce działania na teren przedszkolnego ogrodu. Celem zajęcia było kształtowanie procesów poznawczych, doskonalenie umiejętności przeliczania w dostępnym dzieciom zakresie i poszerzanie tego zakresu. Doskonalenie umiejętności posługiwania się w praktyce określeniami liczebności zbiorów i sprawdzania równoliczności zbiorów.

Dzieci odbyły podróż w czasie, której odwiedziły różne wyspy z zadaniami do wykonania. Okazuje się jednak, że dla dzieci warunki atmosferyczne nie mają znaczenia, jeśli zabawa jest dobrze zaplanowana, daje satysfakcję i pozwala na odrobinę rywalizacji.

W zajęciu uczestniczyło 30 nauczycieli z całej Warszawy, którzy mogli przekonać się, że wszelkie działania podejmowane wewnątrz placówek przedszkolnych, z powodzeniem można realizować w przestrzeni przedszkolnego ogrodu czy też parku. Dzieci były zachwycone zaproponowanym im pomysłem na spędzanie czasu na dworze.

Obraz Obraz Obraz Obraz Obraz Obraz

Powrót do przeglądania aktualności