"Wieczór z Feinetem" w Przedszkolu nr 124

9 marca 2017 r. w Przedszkolu nr 124 w Warszawie a Woli już po raz kolejny odbył się "Wieczór z Freinetem" we współpracy z Warszawskim Centrum Innowacji Edukacyjno -Społecznych, którego celem jest promowanie pracy technikami C. Freineta z dziećmi w wieku przedszkolnym.

W spotkaniu uczestniczyli nauczyciele z wielu warszawskich placówek oświatowych. Tematem przewodnim tegorocznych warsztatów były doświadczenia poszukujące. Uczestników spotkania powitała pani metodyk m. st. Warszawy Pani Małgorzata Posłuszna i dyrektor placówki Pani Renata Stawczyk-Mizińska, która wprowadziła uczestników w temat. Po krótkim wstępie uczestnicy zapoznali się z regulaminem dyplomu sprawności i podjęli działania, których celem było otrzymanie dyplomu ?Badacza zmysłów?.

W czasie warsztatów nauczyciele prowadzili doświadczenia i eksperymenty dotyczące trzech zmysłów: dotyku, zapachu i smaku.

Technika doświadczeń poszukujących jest jedną z technik wykorzystywaną w pracy codziennej z dziećmi przez nauczycieli Przedszkola 124 - Panią Patrycję Buba, Panią Emilię Michałowską, Panią Agnieszkę Kamińską, Panią Annę Korzeniewską i Panią Beatę Racką.

Wszystkie doświadczenia poszukujące sprawiły uczestnikom dużo radości i dostarczyły wielu emocji. Kolejny ?Wieczór z Freinetem? już za rok ? zapraszamy.

Obraz

Powrót do przeglądania aktualności